nikoukar
18 اسفند 1401 - 11:58

هشدار متخصصان نسبت به افزایش بیماران کرونایی در نوروز

متخصص بیماری‌های عفونی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، گفت: افزایش ترددها در روزهای پایانی سال، دید و بازدیدهای نوروزی و عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی، احتمال شیوع کرونا را افزایش می‌دهد.

به گزارش گروه سلامت خبرگزاری فارس، افشین منیری با اشاره به افزایش موارد ابتلا به کرونا، نسبت به گردش ویروس در آستانه تعطیلات نوروزی هشدار داد.

وی افزود: افزایش ترددها، کاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی، ماسک نزدن و پایین آمدن سطح آنتی‌بادی ناشی از واکسن‌ها زمینه‌ساز ایجاد پیک جدید کرونا در کشور است. 

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی رعایت بی‌کم و کاست پروتکل‌های پیشگیرانه برای کاهش گردش ویروس را خواستار شد و گفت: شست‌و شوی مکرر دست‌ها، پوشیدن ماسک، کاهش ترددهای غیرضروری وقرنطینه شدن به‌محض مشاهده علامت‌های سرماخوردگی می‌تواند راهکار موثری برای کاهش موارد ابتلا به کرونا باشد.

این متخصص بیماری‌های عفونی دانشگاه با بیان این‎‌که واریانتی که در حال حاضر در گردش است بیشتر دستگاه فوقانی را تحت‌تاثیر قرار می‌دهد ادامه داد: در موارد جدید ابتلا، سینوس‌‌ و گلوی مبتلایان بیشتر از ریه‌ها درگیر کروناست ولی کماکان ریه‌های مبتلایان به بیماری‌های زمینه‌ای و تنفسی در صورت ابتلا در معرض خطر است.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1082856