nikoukar
17 بهمن 1401 - 20:38

استان همدان در ششمین روز دهه فجر/ افتتاح ‌۲۵۷ میلیارد پروژه در رزن‌

در ششمین روز از دهه مبارک فجر ‌بیش از ۲۵۷ میلیارد و ۸۶۳ میلیون تومان شامل پنج پروژه مختلف عمرانی، تولیدی، کشاورزی و اقتصادی در شهرستان رزن افتتاح شد‌.

به گزارش تسنیم از همدان، علیرضا قاسمی فرزاد بعد از ظهر امروز سه پروژه عمرانی ساختمان اداری ثبت اسناد و املاک شهرستان رزن با اعتباری افزون بر یک میلیارد و 863 میلیون تومان، افتتاح 10 هکتار گلخانه با اعتباری افزون بر 100 میلیارد تومان ودر ادامه کشتارگاه صنعتی طیور ماکیان الوند دیگر طرحی بود که در این شهرستان با اعتباری افزون بر 56 میلیارد تومان در روستای چورمق همدان افتتاح شد.

 عملیات اجرایی کشتارگاه ماکیان الوند رزن در سال 94 آغاز شد، ظرفیت این کشتارگاه 12 هزار کشتار در ساعت بوده که با بهره برداری از این کشتارگاه روند توزیع مرغ در شمال استان تسهیل خواهد شد ضمن اینکه این کشتارگاه پنجمین کشتارگاه ماکیان استان همدان محسوب می‌شود.

 146 پروژه عمرانی قابل افتتاح و کلنگ‌زنی رزن در دهه فجر 

فرماندار رزن در حاشیه افتتاح این طرح ها گفت: 146 پروژه عمرانی مختلف قابل افتتاح و کلنگ زنی و 300 پروژه فرهنگی اجتماعی این شهرستان در دهه مبارک فجر خبر داد.

علی‌اصغر غفاری‌آثاراظهار کرد: این تعداد پروژه خدماتی، عمرانی و کشاورزی با اعتباری افزون بر 400 میلیارد تومان برای ارائه خدمات هر چه بهتر به مردم ولایتمدار شهرستان در دهه مبارک فجر افتتاح و یا عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: پروژه مقاوم سازی مسکن روستایی در روستای قایش، ساختمان کلانتری روستای بابانظر با زیربنای 350 مترمربع، افتتاح همزمان 10 هکتار گلخانه که بصورت نمادین گلخانه 1.5 هکتاری برادران محمدی صادق با اشتغال 15 نفر در روستای خورونده، پروژه بهسازی و آسفالت ریزی روستای سلطان آباد به طول 25 هزار مترمربع با اشتغالزایی 40 نفر، افتتاح واحد تولیدی یونولیت با اشتغال 10 نفر، افتتاح واحد تولیدی انواع کود آلی با اشتغال پنج نفر، افتتاح واحد تولیدی آسانسور با اشتغال 15 نفر و افتتاح واحد تولیدی انواع شیلنگ با اشتغال 15 نفر از طرح‌های شاخص قابل افتتاح این شهرستان در دهه مبارک‌فجر است.

وی با بیان اینکه در دهه فجر کلینیک دندانپزشکی شهرستان رزن با اعتباری افزون بر هفت میلیارد تومان افتتاح شد، تصریح کرد: در این کلینیک خصوصی واقع در ساختمان هلال احمر رزن خدمات عکسبرداری فک(opg)، ایمپلنت، ترمیم، کامپوزیت و لمینت، جراحی و اطفال ارائه می‌شود.

فرماندار رزن همچنین از افتتاح چهار واحد صنعتی در شهرک‌صنعتی شهرستان طی دهه مبارک فجر خبر داد و اظهار کرد: طی یک‌سال گذشته 17 واحد شامل 10 واحد در شهرک صنعتی و هفت واحد در خارج از شهرک در حال احداث بوده که این امر گویای توسعه صنعت شهرستان است.

افتتاح میدان ورودی شهر رزن، افتتاح گاوداری 60 راسی، افتتاح کانال آبرسانی، افتتاح خانه مددجویی کمیته امداد، ایجاد بوستان روستایی و پارک‌کودکان در روستای سورتجین، افتتاح باشگاه ورزشی پرورش اندام شهر رزن، افتتاح دفتر کار شرکت تعاونی سیب زمینی کاران شهرستان، پروژه‌های برق رسانی و پروژه‌های شهرداری دمق از دیگر طرح‌های قابل افتتاح شهرستان رزن در دهه فجر بود که فرماندار به آن اشاره کرد.

وی با بیان اینکه شهرستان رزن بالاترین اعتبارات را در سطح کشور از محل اعتبارات سفر ریاست جمهوری داشته است، تصریح کرد: در سال جاری 600 میلیارد تومان اعتبار برای پروژه‌های به‌نام شهرستان رزن براساس شاخص های سازمان برنامه و بودجه از جمله 300 میلیارد تومان برای بیمارستان، 130 میلیارد برای کریدور شمالی استان راه رزن و دمق و 70 میلیارد تومان برای پروژه کنارگذر رزن اعتبار اختصاص یافته است.

فرماندار رزن با اشاره به اختصاص 300 میلیارد تومان اعتبار برای پروژه های گلوبال شهرستانی در حوزه های مختلف ادارات و مجموعه های این شهرستان در سال جاری یادآور شد: 900 میلیارد تومان به صورت اعتبار از محل سفر برای شهرستان تخصیص یافته ضمن اینکه در سال جاری 600 میلیارد تومان نیز برای واحدهای اقتصادی تسهیلات درنظر گرفته شده است‌.

غفاری‌آثار همچنین با اشاره به پروژه‌های نیمه تمام شهرستان گفت: تمامی این پروژه های باقی مانده از سال‌ها پیش احصاء و جمع بندی و در سفر ریاست جمهوری برای این پروژه ها اعتبار اختصاص داده شد که با تخصیص سه ساله این اعتبارات تمامی این پروژه ها ظرف سه سال آینده به اتمام رسیده و افتتاح می‌شوند.

وی بیان کرد: رزن نخستین شهرستان استان بوده که با شاخص‌های خود تمام نیازهای متقاضیان در حوزه مسکن را در شهر رزن، دمق و روستاهای شهرستان فراهم کرده و حداقل طبق برنامه تا 20 سال آینده همه مردم از نعمت صاحبخانه شدن بهره‌مند خواهد شد

فرماندار رزن در پایان اظهار کرد: این آمادگی وجود دارد که به تمام‌متقاضیان شهرستان زمین رایگان با تسهیلات پنج درصد 20 ساله ارائه شود و در این ارتباط هیچ مشکلی وجود ندارد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1023353