nikoukar
17 بهمن 1401 - 16:41

مبارزه قاطع با فساد از دستاوردهای انقلاب اسلامی است

زنجان-رئیس کل دادگستری استان زنجان گفت: مبارزه قاطع با فساد در جامعه و حتی داخل تشکیلات دستگاه قضا از دستاوردهای انقلاب اسلامی است.

به گزارش خبرگزاری مهر، اسماعیل صادقی نیارکی روز دوشنبه در جمع اهالی منطقه سعدی شمالی زنجان، ضمن تبریک ایام الله دهه فجر و تسلیت وفات حضرت زینب (س) گفت: درآستانه جشن چهل و چهارمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی قرار داریم و در تاریخ، انقلابهای زیادی بوقوع پیوسته اما هیچکدام از این انقلابها مانند انقلاب اسلامی ماندگاری و دوام نداشته و این انقلاب نعمت الهی برای ملت شریف ایران اسلامی است که باید قدردان و شکر گزار باشیم.

وی با بیان اینکه پیروزی جمهوری اسلامی به رهبری یک عالم دینی و از فقهای عصر به پشتوانه مردمی و عنایات الهی به ثمر نشت و نیت پاک امام راحل باعث شد انقلاب اسلامی از دست ستمگران و چپاولگران رهایی یابد و امروز دستاوردهای بسیار زیادی به برکت انقلاب اسلامی بدست آمده است.

رئیس کل دادگستری زنجان با بیان اینکه امروز یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی همین قوه قضائیه مقتدر است تصریح کرد: در دوره ستم شاهی دسترسی به دستگاه قضایی صرفاً در برخی مراکز امکان پذیر بود و مردم برای انجام کارهای حقوقی و قضایی مجبور به طی مسافت های بسیار دور و خطر ناک بودند، اما امروز به برکت انقلاب اسلامی در دورترین نقاط استان زنجان دادگاه ایجاد شده و مردم مجبور به طی مسافت های دور نیستند و به برکت انقلاب اسلامی احکامی که در دادگاهها صادر می شود برگرفته از احکام نورانی اسلام و احکام فقهی اس.

صادقی نیارکی با اشاره به اینکه از دیگر دستاوردهای انقلاب اسلامی همین حضور مسئولان و خدمتگزاران در کنار مردم و شنیدن مسائل و مشکلات مردم در مساجد و مصلی ها ست و ما به این حضور افتخار می کنیم اما در دوره ستم شاهی حضور مردم در میان مسئولان برای آنها افتخار بود.

وی اظهار کرد: نظام مقدس جمهوری اسلامی به موضوع فساد در همه زمینه ها حساس است و مبارزه قاطع با فساد در جامعه و داخل تشکیلات دستگاه قضا از دستاوردهای انقلاب اسلامی است و قوه قضائیه در اجرای قانون و عدالت با قدرت به وظیفه و رسالت خود عمل می کند.

در ادامه برنامه رئیس کل دادگستری استان زنجان به همراه دادستان مرکز استان، معاونین قضایی رئیس کل و روسای سازمانهای تابعه قوه قضائیه در استان، شهردار منطقه و مسئولان کلانتری ۱۱ در یک فضای بسیار صمیمی که به مدت ۲ ساعت بطول انجامید ضمن شنیدن مشکلات و درخواستهای مردم دستورات لازم برای بررسی و حل مشکلات را صادر کردند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1022880