nikoukar
24 اسفند 1401 - 19:55

نگرش به کانون‌های فرهنگی هنری مساجد باید متحول شود

بوشهر- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: باید در نوع حمایت و نگرش نسبت به کانون‌های فرهنگی هنری مساجد یک تحول اساسی پیدا شود.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری بعدازظهر چهارشنبه در دیدار جمعی از مدیران کانون‌های فرهنگی هنری نمونه مساجد استان بوشهر و مسئولین شورای هماهنگی و نظارت بر کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان بوشهر، فرهنگ را روح و اساس حیات جامعه عنوان کرد و اظهار داشت: اگر فرهنگ در جامعه دچار بحران شود مثل انسانی است که دچار بحران روحی شده است.

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه مساجد نقطه اتکا و اصلی فرهنگ دینی و تربیت انسان‌های تراز انقلاب اسلامی هستند، تصریح کرد: نقش کانون‌های فرهنگی هنری مساجد یک نقش راهبردی و فوق العاده بالاست و مسئولین باید به این مسئله ایمان پیدا کنند.

وی بیان کرد: مساجد در شرایط کنونی یک فرصت بی بدلیل برای رشد فرهنگی و یک جایگاه مقاومت در مقابل تهاجم فرهنگی هستند.

آیت الله صفایی بوشهری افزود: بیشترین مخاطب شما در مساجد، جوان و نوجوان هستند به همین خاطر مسئولین باید نسبت به کانون‌های فرهنگی هنری مساجد توجه ویژه داشته باشند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر اظهار کرد: باید در نوع حمایت و نگرش نسبت به کانون‌های فرهنگی هنری مساجد یک تحول اساسی پیدا شود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1095217