nikoukar
17 بهمن 1401 - 16:52

فرمانده سپاه شهدای آذربایجان‌غربی: مهمترین مسولیت ما در برهه کنونی جهاد تبیین است/لزوم روایت درست در سریعترین زمان

فرمانده سپاه شهدای آذربایجان غربی گفت:جهاد تبیین مهم‌ترین مسئولیتی است که در برهه کنونی بر عهده داریم.

به گزارش خبرگزاری فارس از ارومیه، سردار سرتیپ دوم حبیب شهسواری فرمانده سپاه شهدای آذربایجان غربی، در همایش بزرگ نیروهای مسلح که در حسینیه اعظم ثارالله ارومیه برگزار شد اظهارداشت: همه کسانی که لباس مقدس سربازی برای ولایت را به تن کرده‌اند، می‌دانند فرمانده همه ما ولی ما است، پس همه ما اعم از پاسدار، بسیجی، ارتشی، نیروی انتظامی در کنار یکدیگر نشسته‌ایم، می‌دانیم فرمانده همه ما مولای ماست و دوگانگی وجود ندارد، همه زیر بیرق اسلام و انقلاب به فرماندهی مقام معظم رهبری خدمت می‌کنیم.

وی ضمن ابراز خشنودی از اینکه تجمع کنونی برای نکوداشت شکوه، عظمت، عزت و سربلندی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است، ادامه داد: حضور همه مهمانان را در این مجلس گرامی می‌داریم.

فرمانده سپاه شهدای آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه در سالگرد وفات حضرت زینب (س) قرار داریم، ادامه داد: ایشان عقیله بنی‌هاشم و نماد صبوری و بردباری بودند و در تبیین عاشورا نقش بی‌بدیلی داشتند، بدون تردید اگر زینب نبود، کربلا در کربلا می‌ماند.

وی گفت: ایشان نقش بی‌نظیر و ماندگاری در عالم هستی داشتند و نقطه و نوک پرگار توسعه دین مبین اسلام بودند، کلام فصیح و سخنان نافذ حضرت زینب (س) اتمام‌کننده جهاد سخت حضرت علی (ع) در میادین نبرد بود، همچنین ایشان نقش تبیینی در نهضت حسینی ایفا کردند.

شهسواری با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب نسبت به جهاد تبیین نیز تاکید کرده‌اند، ادامه داد: بنابراین همه ما باید در این زمینه به معنای واقعی کلمه احساس مسئولیت کرده و با تمام توان خود تلاش کنیم.

فرمانده سپاه شهدای آذربایجان‌غربی با بیان اینکه دهه فجر سرآغاز تحول شگرف در ایران به شمار می‌رود، ادامه داد: در ایام بزرگداشت ۴۴ سالگی انقلاب اسلامی قرار گرفته‌ایم، پس باید مراسم‌های مرتبط را با شکوه برگزار کنیم، چون انقلاب اسلامی تحول‌آفرین و بنیان‌ساز است.

وی بر لزوم تبیین ابعاد انقلاب اسلامی تاکید کرد و گفت: در برهه کنونی علیه انقلاب چنان دروغ‌های پیوسته و درهم تنیده بیان می‌شود، که حقایق پشت‌پرده می‌ماند، بنابراین باید تلاش کنیم، روایت‌های درست را در سریع‌ترین زمان بیان کنیم.

شهسواری بر لزوم شکل گرفتن یک نگاه جامع و کامل به منظومه فکری امامین انقلاب تاکید کرد و بیان داشت: اگرچه طاغوت را برانداختیم و اسلامی را که در کنج مساجد باقی مانده بود، به عرصه حکمرانی آوردیم، ولی کار ما هنوز تمام نشده است، بلکه باید برای جهاد تبیین تلاش کنیم.

فرمانده سپاه شهدای آذربایجان‌غربی اضافه کرد: در بسیاری از انقلاب‌هایی که تاکنون رخ داده است، نگاه معنوی، رویکردهای الهی و چشم دوختن به آسمان خدا را به ورطه فراموشی کشاندند، اما انقلاب اسلامی ایران به معنویت مردم بیش از پیش افزود.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1022910